Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Nowa trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach wzdłuż ul. Kasprzaka i Jana Kazimierza. Tory będą zielone dzięki temu, że zasadzimy na nich rozchodnik. Nowa trasa tramwajowa zapewni szybki dojazd do stacji metra – Rondo Daszyńskiego.

Przebudujemy istniejącą trasę tramwajową w ciągu Kasprzaka między Karolkową a Skierniewicką. Zbudujemy nowy odcinek  na dalszej części Kasprzaka, od Skierniewickiej do Wolskiej. Zmieni się także odcinek na ul. Wolskiej, od Sowińskiego do Elekcyjnej. Łączna długość nowobudowanych i przebudowanych torowisk wynosi około 3,5 km. Pasażerowie wsiądą do tramwajów z trzech nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona. Wszystkie przystanki będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów i opiekunów z dziećmi w wózkach.

Najważniejsze informacje

nowe tory: 2,3 kmtory modernizowane: 1,2 kmnowe perony: 6modernizowane perony: 4szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł nettoczas robót budowlanych: 20 miesięcy ........................................................ .........................

205 mln zł

wartość kontraktu

20 miesięcy

czas robót
budowlanych

z możliwością wyłączenia 3-miesięcznych okresów zimowych od grudnia do marca

ok. 10 minut

czas przejazdu po nowej trasie