Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Tramwaje pojechały Wolską

Zakończyła się modernizacja trasy tramwajowej na ul. Wolskiej. Od dzisiejszego poranka jeżdżą nią tramwaje linii 13, 26 i 27. Z kolei po nowo oddanym odcinku torowiska na ul. Kasprzaka kursuje „dziesiątka” i „jedenastka”. To docelowy układ połączeń tramwajowych na Woli, dzięki którym mieszkanki i mieszkańcy tej dzielnicy szybko i wygodnie mogą dotrzeć do metra oraz centrum miasta.

Czytaj więcej »

Tramwaje na Kasprzaka już od wtorku!

Na budowie trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka trwają ostatnie prace wykończeniowe. Pierwsi pasażerowie pojadą nową trasą na Woli już we wtorek, 5 marca, wczesnym rankiem. Na tym nie koniec udogodnień komunikacyjnych dla mieszkanek i mieszkańców tej dzielnicy – już 25 marca tramwaje wrócą na Wolską.

Czytaj więcej »

Otwarcie już za chwileczkę

To już ostatnie porządki i poprawki przed otwarciem nowej trasy tramwaju na Kasprzaka. Pracownicy STRABAG Polska – firmy odpowiedzialnej za budowę uwijają się na placu budowy. A już za kilka dni tu pojedzie tramwaj. Wybierasz się na otwarcie?

Czytaj więcej »

Kasprzaka i Redutowa otwarte

Kasprzaka i Redutowej otwarte, już można po nich jeździć. Wykonawcy – firmie Strabag Polska udało się je otworzyć nieco przed terminem. Przed nami już ostatnie przygotowania do otwarcia nowej linii tramwajowej. Wkrótce koniec wszystkich utrudnień związanych z inwestycją. Tramwaj na Kasprzaka pojedzie w ciągu najbliższych tygodni.

Czytaj więcej »

Tu już niedługo pojedzie tramwaj!

Tak wyglądają ostatnie chwile budowy tramwaju na Kasprzaka. Cała linia ma 3,5 km długości, a do zbudowania zostało już tylko ostatnie 200 m torów. Gotowe są zielone tory na Kasprzaka przy Gazowni. To 2,5 km zielonego dywanu z rozchodnika. Zima nie przeszkadza wykonawcy – Strabag Polska – ekipy budowlane pracują pod namiotami. Nową trasą tramwajową na Kasprzaka dojedziesz z Woli do centrum w kilka minut. Tramwaj dowiezie Cię do dwóch stacji metra i na dworzec Warszawa Centralna. Po nowych torach pojedziesz tramwajem linii 10 i 11.

Czytaj więcej »

Asfaltowanie skrzyżowania ulic Kasprzaka i Ordona

Tory u zbiegu ulic Kasprzaka i Ordona gotowe. Teraz budowniczowie trasy tramwajowej ułożą w tym miejscu nową nawierzchnię. Prace te przeprowadzą od soboty, 18 listopada, od godziny 4:00 do niedzieli, 19 listopada, do godziny 17:00. W tym czasie skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Ordona będzie zamknięte. Z tego powodu z ulicy Wolskiej nie będzie można zjechać na Kasprzaka – zarówno na rozwidleniu za Redutową, jak i na skrzyżowaniu z Elekcyjną. W weekend autobusy linii 105, 167 i Z26 pojadą objazdami, natomiast kursowanie linii 255 będzie zawieszone.

Czytaj więcej »

Zmiany na Redutowej

Coraz bliżej zakończenia budowy torowiska na ulicy Kasprzaka. Tramwajarze pracują u zbiegu ulic Redutowej i Kasprzaka. W nocy z czwartku na piątek, z 26 na 27 października, przełożą ruch na zachodnią stronę wlotu ulicy Redutowej.

Czytaj więcej »