Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Asfaltowanie skrzyżowania ulic Kasprzaka i Ordona

Tory u zbiegu ulic Kasprzaka i Ordona gotowe. Teraz budowniczowie trasy tramwajowej ułożą w tym miejscu nową nawierzchnię. Prace te przeprowadzą od soboty, 18 listopada, od godziny 4:00 do niedzieli, 19 listopada, do godziny 17:00. W tym czasie skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Ordona będzie zamknięte. Z tego powodu z ulicy Wolskiej nie będzie można zjechać na Kasprzaka – zarówno na rozwidleniu za Redutową, jak i na skrzyżowaniu z Elekcyjną. W weekend autobusy linii 105, 167 i Z26 pojadą objazdami, natomiast kursowanie linii 255 będzie zawieszone.

Czytaj więcej »

Zmiany na Redutowej

Coraz bliżej zakończenia budowy torowiska na ulicy Kasprzaka. Tramwajarze pracują u zbiegu ulic Redutowej i Kasprzaka. W nocy z czwartku na piątek, z 26 na 27 października, przełożą ruch na zachodnią stronę wlotu ulicy Redutowej.

Czytaj więcej »

Co słychać na budowie tramwaju na Kasprzaka?

Ano słychać całkiem wiele, bo z każdym dniem przybywa torów, mamy już gotowe ściany oporowe przystanku przy Redutowej. Tu już niedługo będzie jeździł tramwaj. Zakończenie prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planujemy na pierwszy kwartał 2024 roku. Ale wykonawca – Strabag Polska – mówi, że dokłada wszelkich starań żeby budowa skończyła się w tym roku. I rzeczywiście – tempo prac jest bardzo dobre.

Czytaj więcej »

Zmiany na skrzyżowaniu Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Z początkiem października budowniczowie trasy tramwajowej na Kasprzaka zaczną układać nowe tory na środku skrzyżowania ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. Kierowcy nie przetną Wolskiej, jadąc prosto Ordona lub Elekcyjną. Linia autobusowa 184 zostanie skierowana na trasę objazdową.

Czytaj więcej »

Koniec prac na rondzie Tybetu

W wakacje łączyliśmy na rondzie Tybetu nowe odcinki torów trasy na Kasprzaka. W poniedziałek skrzyżowanie znów będzie przejezdne dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Prace na Woli skończą też kolejarze: w niedzielę otworzą zamkniętą na wakacje nawę tunelu przy Dworcu Zachodnim. Kierowcy wygodniej skręcą w lewo z Alei Jerozolimskich w Prymasa Tysiąclecia.

Czytaj więcej »

Nowa trasa gotowa w 75%

Już niedługo po nowych torach na Kasprzaka pojadą tramwaje. Od dziś pracujemy nad podłączeniem nowo zbudowanych torów na Wolskiej. Pracujemy nad nowym przystankiem, rozjazdami w kierunku Kasprzaka i murem oporowym. Nowa trasa tramwajowa jest już zbudowana w 75 procentach.

Czytaj więcej »