Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

informacje o inwestycji

Otwarcie skrzyżowania Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Od poniedziałku, 27 listopada, kierowcy będą mogli przejechać prosto ulicami Elekcyjną i Ordona przez skrzyżowanie z Wolską.

 

Budowa tramwaju na Kasprzaka jest już bardzo zaawansowana. Przywracany jest ruch na kolejnych skrzyżowaniach, otwierane są kolejne pasy. W sobotę, 25 listopada, zaczniemy wprowadzać zmiany u zbiegu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona, tak aby w poniedziałek, 27 listopada, o godzinie 9:00 mogli już tu przejechać kierowcy.

Prosto przez skrzyżowanie

Zlikwidowany zostanie tymczasowy skręt z Ordona w lewo na Wolską. Teraz ruch będzie już przez środek skrzyżowania, a kierowcy z jednego pasa pojadą we wszystkich kierunkach. Od strony Elekcyjnej będą dwa pasy: jeden w prawo lub prosto, a drugi w lewo.  

Dwoma pasami po Wolskiej

Ulicą Wolską w stronę Redutowej kierowcy pojadą dwoma pasami, a z trzeciego skręca w Elekcyjną. Nie będzie można pojechać w lewo w Ordona. Na jezdni w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia wyznaczone zostaną: pas do skrętu w lewo w Elekcyjną, pas do jazdy prosto oraz do jazdy prosto lub w prawo w Ordona.

Od strony alei Prymasa Tysiąclecia dojazd na Odolany będzie możliwy ulicą Kasprzaka do Ordona, a  na Bemowo – Górczewską lub Wolską. Tak będzie do końca roku. 

 

Na swoją stałą trasę ulicami Ordona i Kasprzaka wrócą autobusy linii 184.

2,3 km

nowych
torów

1,2 km

zmodernizowanych
torów

6

nowych
peronów

4

zmodernizowane
perony

nowe tory: 2,3 kmtory modernizowane: 1,2 kmnowe perony: 6modernizowane perony: 4szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł nettoczas robót budowlanych: 20 miesięcy ........................................................ .........................

196 mln zł

szacunkowa wartość
zamówienia

20 miesięcy

czas robót
budowlanych