Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Tramwaj wraca na Kasprzaka

Skończyliśmy pierwszą część budowy trasy na ul. Kasprzaka. Już w najbliższy piątek, 6 stycznia, mieszkańcy miasta pojadą nowymi torami –do ronda ONZ. Na nowo oddanej trasie pasażerów wozić będą tramwaje linii 78.

Czytaj więcej »

Tory się zielenią – rozchodnik na Kasprzaka

Właśnie zaczęliśmy układanie rozchodnika na nowych torach na Kasprzaka.

Łączna długość zielonych torów, które zbudujemy na nowej trasie wyniesie 2,5 km. Ale to nie wszystko – gdy skończymy budować tramwaj na Kasprzaka, to posadzimy 94 nowe, ale wyrośnięte drzewa. Najwięcej będzie ich w okolicy ulicy Elekcyjnej.

Nasadzimy także 413 m² traw ozdobnych i bylin, a także 6603 m² krzewów. Betonowe ściany przy przystanku w wykopie przy Wolskiej i Kasprzaka będą obsadzone pnącymi roślinami.

Czytaj więcej »

Ulica Wolska zamknięta w kierunku centrum

W sobotę, 1 października, wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu związanej z budową tramwaju na Kasprzaka. Zmiany będą obowiązywały na odcinku od ul. Sowińskiego do Bema. Zamknięta zostanie jezdnia ul. Wolskiej w kierunku centrum, zmieni się także liczba pasów na pozostałych ulicach w obszarze nowego placu budowy.

Czytaj więcej »

Kolejny etap prac torowych na Kasprzaka

W piątkową noc, z 8 na 9 lipca, tramwajarze rozpoczną konstruowanie nowego torowiska w rejonie ul. Skierniewickiej. Zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Kasprzaka, a kierowcy pojadą jezdnią sąsiednią. Autobusy linii 106 w kierunku Młynowa będą kursowały trasą objazdową.

Czytaj więcej »

Pierwsze szyny na Kasprzaka

Już w przyszłym roku będziemy gotowi z nową trasą tramwajową. Mieszkańcy nowych osiedli na Woli dojadą w 10 minut do centrum szybko i bez korków. Na budowie tramwaju są już pierwsze szyny.

Czytaj więcej »

Budowa rozpoczęta!

W sobotę, 5 marca, rozpoczęliśmy budowę nowej trasy tramwajowej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu polegają na zwężeniu ul. Kasprzaka. Tramwaje linii 10 i 11 mają zmienione trasy.

Czytaj więcej »

Start budowy w marcu

Wraz z początkiem sezonu budowlanego rusza budowa nowej trasy tramwajowej. Są już szczegóły, gdzie pojawią się pierwsze ekipy budowlane. Prace na budowie mają potrwać 20 miesięcy z ewentualną dodatkową przerwą zimową. Po ich zakończeniu, mieszkańcy nowych osiedli na Woli będą mieli szybki dojazd do centrum. Nowa trasa przyśpieszy też dojazdy z Bemowa.

Czytaj więcej »

Umowa na budowę podpisana

Właśnie podpisaliśmy umowę na budowę nowej trasy tramwajowej w stolicy. Wkrótce rozpoczniemy roboty budowlane a pierwszy tramwaj pojedzie ul. Kasprzaka już za dwa lata.

Czytaj więcej »