Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Co słychać na budowie? (luty)

Wykonawca – firma Strabag – w kolejnym tygodniu zajmował się pracami rozbiórkowymi w ramach przebudowy ostatniego, 3 etapu przejścia podziemnego w rejonie ulicy Redutowej. Ekipy budowlane kontynuowały prace związane z konstrukcją wiaduktu, kładki nr 1 oraz obetonowania murów oporowych w ciągu ul. Wolskiej. Jednocześnie kontynuowane były prace związane z realizacją konstrukcji torowiska – podbudowa, drenaż, słupy i kable trakcyjne, płyta betonowa.

Czytaj więcej »

Pogoda nie przeszkadza

Pogoda wykonawcy – Strabag Polska – nie przeszkadza w montażu kolejnych szyn. W dalszym ciągu betonujemy wiadukt i kładkę dla pieszych. W większości gotowe są mury rampy zjazdowej toru tramwajowego wzdłuż Wolskiej.

Czytaj więcej »

Tramwaj wraca na Kasprzaka

Skończyliśmy pierwszą część budowy trasy na ul. Kasprzaka. Już w najbliższy piątek, 6 stycznia, mieszkańcy miasta pojadą nowymi torami –do ronda ONZ. Na nowo oddanej trasie pasażerów wozić będą tramwaje linii 78.

Czytaj więcej »

Tory się zielenią – rozchodnik na Kasprzaka

Właśnie zaczęliśmy układanie rozchodnika na nowych torach na Kasprzaka.

Łączna długość zielonych torów, które zbudujemy na nowej trasie wyniesie 2,5 km. Ale to nie wszystko – gdy skończymy budować tramwaj na Kasprzaka, to posadzimy 94 nowe, ale wyrośnięte drzewa. Najwięcej będzie ich w okolicy ulicy Elekcyjnej.

Nasadzimy także 413 m² traw ozdobnych i bylin, a także 6603 m² krzewów. Betonowe ściany przy przystanku w wykopie przy Wolskiej i Kasprzaka będą obsadzone pnącymi roślinami.

Czytaj więcej »

Ulica Wolska zamknięta w kierunku centrum

W sobotę, 1 października, wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu związanej z budową tramwaju na Kasprzaka. Zmiany będą obowiązywały na odcinku od ul. Sowińskiego do Bema. Zamknięta zostanie jezdnia ul. Wolskiej w kierunku centrum, zmieni się także liczba pasów na pozostałych ulicach w obszarze nowego placu budowy.

Czytaj więcej »

Kolejny etap prac torowych na Kasprzaka

W piątkową noc, z 8 na 9 lipca, tramwajarze rozpoczną konstruowanie nowego torowiska w rejonie ul. Skierniewickiej. Zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Kasprzaka, a kierowcy pojadą jezdnią sąsiednią. Autobusy linii 106 w kierunku Młynowa będą kursowały trasą objazdową.

Czytaj więcej »

Pierwsze szyny na Kasprzaka

Już w przyszłym roku będziemy gotowi z nową trasą tramwajową. Mieszkańcy nowych osiedli na Woli dojadą w 10 minut do centrum szybko i bez korków. Na budowie tramwaju są już pierwsze szyny.

Czytaj więcej »