Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Kolejny etap prac torowych na Kasprzaka

W piątkową noc, z 8 na 9 lipca, tramwajarze rozpoczną konstruowanie nowego torowiska w rejonie ul. Skierniewickiej. Zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Kasprzaka, a kierowcy pojadą jezdnią sąsiednią. Autobusy linii 106 w kierunku Młynowa będą kursowały trasą objazdową.

Budowa tramwaju na Kasprzaka rozpędza się coraz bardziej. Tramwajarze ułożyli już nowe tory przy ul. Karolkowej. Teraz front robót przesunie się w rejon ul. Skierniewickiej.

 

W piątek, 8 lipca, o godz. 23.50 zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Kasprzaka na odcinku od Skierniewickiej (ze skrzyżowaniem) do ul. Płockiej (bez skrzyżowania). Oznacza to, że ul. Skierniewicka straci połączenie z Kasprzaka i stanie się ślepa.

 

Kierowcy poruszający się w kierunku l.. Prymasa Tysiąclecia zjadą na jezdnię południową przewiązką na wysokości ul. Łomnickiego. Tu będą mogli poruszać się jednym pasem („pod prąd”) do skrzyżowania z ul. Płocką, gdzie wrócą na swoją jezdnię. Na skrzyżowaniu będą mogli także skręcić w prawo w ul. Płocką, ale obowiązywać ich będzie zakaz skrętu w lewo w ul. Krzyżanowskiego. Z uwagi na urządzoną przewiązkę pomiędzy jezdniami, zamknięty zostanie wyjazd z ul. Łomnickiego na Kasprzaka. Do wjazdu będzie wyznaczony prawoskręt – tak jak obecnie.

 

Kierowcom zmierzającym w kierunku ul. Towarowej pozostaną do dyspozycji dwa pasy ruchu. Przed skrzyżowaniem ul. Kasprzaka z Płocką i Krzyżanowskiego wyłączony zostanie pas do jazdy prosto, przylegający do lewoskrętu w ul. Płocką. Cała szerokość jezdni będzie ponownie dostępna już przed skrzyżowaniem z ul. Zegadłowicza.

 

Zalecany objazd poprowadzi ulicami Towarową i Okopową dl.al. „Solidarności” i ul. Wolskiej.l.o al. Prymasa Tysiąclecia dojechać będzie można Towarową i Wolską lub Okopową i Leszno. Utrudnienia będzie można także ominąć ul. Górczewską.

 

Taka organizacja ruch w tym miejscu będzie obowiązywać do połowy września.

 

Tramwaj na Kasprzaka

Tramwajarze wybudują ok. 2,3 km nowych torów między ulicami Wolską i Skierniewicką oraz zmodernizują ok. 1,2 km istniejącego torowiska w ciągu Wolskiej i Kasprzaka. Wybudowane zostaną nowe przystanki przy ul. Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul.  Ordona. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do stacji metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ.

Budowa nowej trasy ma się zakończyć w połowie 2023 roku. Tutaj szczegółowe informacje na temat inwestycji – zagospodarowania zieleni, terminów i kosztów.

Komunikacja:

W związku z pracami zmieni się trasa linii 106. Autobusy, w kierunku Młynowa, od soboty, 9 lipca, z ulicy Kasprzaka skręcą w prawo w Skierniewicką, później w Wolską i dojadą do Płockiej i trasy podstawowej.

Dla autobusów linii 106 ponownie będzie obowiązywał przystanek Metro Płocka 08. Zostaną uruchomione przystanki zastępcze: Szpital Wolski 52 oraz Szpital  Wolski 54.

Więcej informacji na stronie www.wtp.waw.pl.

informacje o inwestycji

2,3 km

nowych
torów

1,2 km

zmodernizowanych
torów

6

nowych
peronów

4

zmodernizowane
perony

nowe tory: 2,3 kmtory modernizowane: 1,2 kmnowe perony: 6modernizowane perony: 4szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł nettoczas robót budowlanych: 20 miesięcy ........................................................ .........................

196 mln zł

szacunkowa wartość
zamówienia

20 miesięcy

czas robót
budowlanych