Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Otwieramy Skierniewicką

Od soboty, 5 listopada wprowadzamy kolejne organizacji ruchu wzdłuż powstającej nowej trasy tramwajowej. Na skrzyżowanie z ul. Skierniewicką wraca ruch po obu jezdniach. Na dalszym odcinku, na Kasprzaka wyłączone zostaną lewe pasy ruchu na obu jezdniach. Ruch pieszy i rowerowy zostanie poprowadzony północną stroną ulicy.

Skierniewicka znów przejezdna 

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzane będą w kilku etapach. Pierwszy z nich zostanie wprowadzony w sobotę, 5 listopada, o godz. 20.00. Otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Skierniewicką i fragment północnej jezdni ul. Kasprzaka w tym miejscu. Kierowcy znowu będą mogli tu jeździć dwoma jezdniami ul. Kasprzaka. Zakończyły się prace nad nowymi torami tramwajowymi przecinającymi Kasprzaka

 

Węziej na Kasprzaka

Na odcinku od skrzyżowania z ul. Płocką i Krzyżanowskiego do ul. Bema wzdłuż torowiska zajmujemy lewe pasy obu jezdni ul. Kasprzaka. Będą tu po dwa pasy w każdym kierunku, przy czym jeden będzie dostępny dla kierowców indywidualnych, a drugi będzie zarezerwowany dla autobusów komunikacji miejskiej.

Skrzyżowania z Płocką i Bema

Na skrzyżowaniu z Płocką, na nitce Kasprzaka w kierunku Bemowa, kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery pasy: do skrętu w lewo w Krzyżanowskiego, dwa do jazdy prosto i prawoskręt w Płocką. Z prawego dopuszczona będzie jazda prosto dla komunikacji miejskiej. Na jezdni Kasprzaka w stronę centrum kierowcy skorzystają z trzech pasów ruchu: do skrętu w lewo, do jazdy prosto i do skrętu w prawo. Z tego ostatniego dopuszczona zostanie jazda prosto komunikacji miejskiej.

Na nitce Kasprzaka w stronę Bemowa na skrzyżowaniu z Bema, dla kierowców urządzone zostaną trzy pasy ruchu: do skrętu w lewo, do jazdy prosto i skręt w prawo. Na skrzyżowaniu z obu kierunków Kasprzaka obowiązywać będzie zakaz zawracania. Ruch pieszo-rowerowy zostanie skierowany na stronę północną ul. Kasprzaka. Po stronie południowej możliwe będą dojście i dojazd wyłącznie do ul. Kasprzaka 25.

Taka organizacja ma potrwać do początku grudnia 2022 roku

Zajęcie wewnętrznego pasa w stronę centrum

Od poniedziałku, 7 listopada, w celu likwidacji tymczasowej jezdni, wykonawca prac zajmie wewnętrzny – lewy – pas ruchu na nitce w stronę centrum. Zajęcie obowiązywać będzie na odcinku pomiędzy Skierniewicką a Zegadłowicza wyłącznie w godzinach 10.00-6.00.

Tu prace potrwają ok. miesiąca do początku grudnia 2022 r.

 

informacje o inwestycji

2,3 km

nowych
torów

1,2 km

zmodernizowanych
torów

6

nowych
peronów

4

zmodernizowane
perony

nowe tory: 2,3 kmtory modernizowane: 1,2 kmnowe perony: 6modernizowane perony: 4szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł nettoczas robót budowlanych: 20 miesięcy ........................................................ .........................

196 mln zł

szacunkowa wartość
zamówienia

20 miesięcy

czas robót
budowlanych