Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Pierwsza umowa podpisana!

Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie nowej trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka. Nowe tory pozwolą mieszkańcom południowej Woli szybko dojechać do centrum.

Za 12 miesięcy przygotujemy szczegółową dokumentację projektową niezbędną do zbudowania nowej trasy tramwajowej na Kasprzaka między Wolską i Skierniewicką. Długość trasy wyniesie ok. 3,5 km. Zbudujemy tory na odcinku ponad 2 km, a istniejące tory o długości ok. 1,2 km na Wolskiej i na Kasprzaka zostaną zmodernizowane.

Pasażerowie będę mogli korzystać z sześciu nowych przystanków przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy Ordona. Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tramwaj zapewni kilku tysiącom nowych mieszkańców szybki i wygodny dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego, a także do centrum Warszawy. Tory na Kasprzaka, tak jak nowe, świeżo zmodernizowane na ul. Puławskiej będą obsadzone zielenią.

Szczegóły zamówienia

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji budowy i przebudowy trasy tramwajowej na Kasprzaka (między Karolkową i Sowińskiego) oraz na Wolskiej (od Elekcyjnej do Kasprzaka). Firma, która zajmie się projektowaniem – BPBK SA będzie miała obowiązek uzyskania decyzji administracyjnych potrzebnych do przeprowadzenia robót budowlanych, które zaplanowaliśmy przeprowadzić w ciągu 24 miesięcy.

Najważniejsze informacje o nowej trasie

  • nowe tory: 2,3 km
  • tory modernizowane: 1,2 km
  • nowe perony: 6
    modernizowane perony: 2
  • wartość zamówienia: 2,6 mln zł brutto
  • czas opracowania dokumentacji: łącznie 12 miesięcy

informacje o inwestycji

2,3 km

nowe
tory

1,2 km

tory
modernizowane

6

nowe
perony

4

modernizowane
perony

nowe tory: 2,3 kmtory modernizowane: 1,2 kmnowe perony: 6modernizowane perony: 4szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł nettoczas robót budowlanych: 20 miesięcy ........................................................ .........................

196 mln zł

szacunkowa wartość
zamówienia

20 miesięcy

czas robót
budowlanych