Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Nowa trasa gotowa w 75%

Już niedługo po nowych torach na Kasprzaka pojadą tramwaje. Od dziś pracujemy nad podłączeniem nowo zbudowanych torów na Wolskiej. Pracujemy nad nowym przystankiem, rozjazdami w kierunku Kasprzaka i murem oporowym. Nowa trasa tramwajowa jest już zbudowana w 75 procentach.

Czytaj więcej »

Jak postępują prace na budowie Tramwaju na Kasprzaka?

Ukończono już blisko 70% torowiska.
Obecnie na rondzie Tybetu powstaje połączenie torów biegnących ulicą Kasprzaka. W styczniu tramwaje wróciły na odcinek między ul. Karolkową a Skierniewicką. Nowe szyny są też na Wolskiej między Ordona i Redutową.
Łącznie powstaje 2,3 km nowych torów, a modernizowanych jest 1,2 km.

Czytaj więcej »

Pracujemy na rondzie Tybetu i ulicy Ordona

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa linii tramwajowej na Kasprzaka. Większość torów na nowej trasie jest już gotowa. Wykorzystujemy wakacje do prac na skrzyżowaniu z aleją Prymasa Tysiąclecia. W tym czasie na rondzie Tybetu łączone będą już ułożone odcinki torowiska. Początek zmian w ruchu w sobotę, 8 lipca, około godziny 22:00.

Czytaj więcej »

Zmiany w organizacji ruchu (maj)

Wraz z postępem prac i budową kolejnych odcinków na trasie tramwaju na Kasprzaka zmienia się organizacja ruchu. W piątek, 12 maja, zamykamy jezdnię ul. Wolskiej w stronę centrum. Z kolei w środę, 17 maja, otworzymy Wolską, ale z ruchu wyłączymy jezdnię ulicy Kasprzaka prowadzącą w stronę Bemowa. W obu etapach prac autobusy będą kursować zmienionymi trasami.

Czytaj więcej »

Co słychać na budowie? (luty)

Wykonawca – firma Strabag – w kolejnym tygodniu zajmował się pracami rozbiórkowymi w ramach przebudowy ostatniego, 3 etapu przejścia podziemnego w rejonie ulicy Redutowej. Ekipy budowlane kontynuowały prace związane z konstrukcją wiaduktu, kładki nr 1 oraz obetonowania murów oporowych w ciągu ul. Wolskiej. Jednocześnie kontynuowane były prace związane z realizacją konstrukcji torowiska – podbudowa, drenaż, słupy i kable trakcyjne, płyta betonowa.

Czytaj więcej »

Pogoda nie przeszkadza

Pogoda wykonawcy – Strabag Polska – nie przeszkadza w montażu kolejnych szyn. W dalszym ciągu betonujemy wiadukt i kładkę dla pieszych. W większości gotowe są mury rampy zjazdowej toru tramwajowego wzdłuż Wolskiej.

Czytaj więcej »