Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Co słychać na budowie tramwaju na Kasprzaka?

Ano słychać całkiem wiele, bo z każdym dniem przybywa torów, mamy już gotowe ściany oporowe przystanku przy Redutowej. Tu już niedługo będzie jeździł tramwaj. Zakończenie prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planujemy na pierwszy kwartał 2024 roku. Ale wykonawca – Strabag Polska – mówi, że dokłada wszelkich starań żeby budowa skończyła się w tym roku. I rzeczywiście – tempo prac jest bardzo dobre.

Czytaj więcej »

Zmiany na skrzyżowaniu Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Z początkiem października budowniczowie trasy tramwajowej na Kasprzaka zaczną układać nowe tory na środku skrzyżowania ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. Kierowcy nie przetną Wolskiej, jadąc prosto Ordona lub Elekcyjną. Linia autobusowa 184 zostanie skierowana na trasę objazdową.

Czytaj więcej »

Koniec prac na rondzie Tybetu

W wakacje łączyliśmy na rondzie Tybetu nowe odcinki torów trasy na Kasprzaka. W poniedziałek skrzyżowanie znów będzie przejezdne dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Prace na Woli skończą też kolejarze: w niedzielę otworzą zamkniętą na wakacje nawę tunelu przy Dworcu Zachodnim. Kierowcy wygodniej skręcą w lewo z Alei Jerozolimskich w Prymasa Tysiąclecia.

Czytaj więcej »

Nowa trasa gotowa w 75%

Już niedługo po nowych torach na Kasprzaka pojadą tramwaje. Od dziś pracujemy nad podłączeniem nowo zbudowanych torów na Wolskiej. Pracujemy nad nowym przystankiem, rozjazdami w kierunku Kasprzaka i murem oporowym. Nowa trasa tramwajowa jest już zbudowana w 75 procentach.

Czytaj więcej »

Jak postępują prace na budowie Tramwaju na Kasprzaka?

Ukończono już blisko 70% torowiska.
Obecnie na rondzie Tybetu powstaje połączenie torów biegnących ulicą Kasprzaka. W styczniu tramwaje wróciły na odcinek między ul. Karolkową a Skierniewicką. Nowe szyny są też na Wolskiej między Ordona i Redutową.
Łącznie powstaje 2,3 km nowych torów, a modernizowanych jest 1,2 km.

Czytaj więcej »

Pracujemy na rondzie Tybetu i ulicy Ordona

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa linii tramwajowej na Kasprzaka. Większość torów na nowej trasie jest już gotowa. Wykorzystujemy wakacje do prac na skrzyżowaniu z aleją Prymasa Tysiąclecia. W tym czasie na rondzie Tybetu łączone będą już ułożone odcinki torowiska. Początek zmian w ruchu w sobotę, 8 lipca, około godziny 22:00.

Czytaj więcej »

Zmiany w organizacji ruchu (maj)

Wraz z postępem prac i budową kolejnych odcinków na trasie tramwaju na Kasprzaka zmienia się organizacja ruchu. W piątek, 12 maja, zamykamy jezdnię ul. Wolskiej w stronę centrum. Z kolei w środę, 17 maja, otworzymy Wolską, ale z ruchu wyłączymy jezdnię ulicy Kasprzaka prowadzącą w stronę Bemowa. W obu etapach prac autobusy będą kursować zmienionymi trasami.

Czytaj więcej »