Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Zmiany na skrzyżowaniu Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona

Z początkiem października budowniczowie trasy tramwajowej na Kasprzaka zaczną układać nowe tory na środku skrzyżowania ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. Kierowcy nie przetną Wolskiej, jadąc prosto Ordona lub Elekcyjną. Linia autobusowa 184 zostanie skierowana na trasę objazdową.

Tramwajarze przystępują do kolejego etapu prac – budowy docelowego układu torów na skrzyżowaniu ulic Wolskiej, Elekcyjnej i Ordona. To jedne z ostatnich robót, jakie pozostały do wykonania przy budowie tramwaju na Kasprzaka. Zakończenie robót i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, zgodnie umową planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Ale wykonawca – firma budowlana Strabag – poinformował, że dokłada wszelkich starań żeby budowa skończyła się w tym roku.

Zmiany na skrzyżowaniu

Tramwajarze zajmą teren pomiędzy jezdniami ulicy Wolskiej, a także na środek skrzyżowania z ulicami Elekcyjną i Ordona. To uniemożliwi przejazd w niektórych kierunkach. Zmiany zostaną wprowadzone w niedzielę, 1 października i będą obowiązywały do początku listopada. Kierowcy jadący Wolską w stronę Bemowa będą mieli do dyspozycji dwa pasy do jazdy prosto i jeden do skrętu w prawo w ulicę Elekcyjną. Skrajny lewy pas zostanie wygrodzony. W przeciwnym kierunku wyznaczone będą dwa pasy – do jazdy prosto oraz prosto i w prawo. Na tej jezdni będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo.  

Z ulicy Elekcyjnej podróżujący pojadą wyłącznie w prawo. Drugi pas zostanie wygrodzony. Natomiast z ulicy Ordona – także z jednego pasa – będzie można skręcić w prawo lub w lewo. Skręcający w tym miejscu w lewo przez chwilę pojadą jezdnią „pod prąd”, aby wykonaną w sierpniu przewiązką przejechać na jezdnię w kierunku Bemowa.

Przejścia dla pieszych i przystanki

Zamknięte zostanie przejście dla pieszych przez Wolską od strony alei Prymasa Tysiąclecia. W zamian  piesi skorzystają z tymczasowej zebry po drugiej stronie skrzyżowania. Będzie można przejść także przez ulicę Elekcyjną i Ordona.

 

Autobusy linii 184 w kierunku Szczęśliwic będą kursowały ulicą Górczewską i aleją Prymasa Tysiąclecia, a w kierunku Metra Młociny aleją Prymasa Tysiąclecia i Wolską. Nieczynne będą przystanki Elekcyjna 05 i Monte Cassino 01.

informacje o inwestycji

2,3 km

nowych
torów

1,2 km

zmodernizowanych
torów

6

nowych
peronów

4

zmodernizowane
perony

nowe tory: 2,3 kmtory modernizowane: 1,2 kmnowe perony: 6modernizowane perony: 4szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł nettoczas robót budowlanych: 20 miesięcy ........................................................ .........................

196 mln zł

szacunkowa wartość
zamówienia

20 miesięcy

czas robót
budowlanych