Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 22 534-43-30
NIP 525-22-56-724
KRS 0000145910
tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

Aktualności

Zmiany na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Elekcyjnej

Budowniczowie tramwaju na Kasprzaka przenoszą obecnie torowisko z północnej strony ulicy Wolskiej na pas dzielący jezdnie.
Aby przeprowadzić prace na skrzyżowaniu tej ostatniej z Elekcyjną, od niedzieli, 20 sierpnia, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

Rozpoczęliśmy przygotowanie poszczególnych elementów nowej organizacji ruchu w sobotę od rana.
Nowe zasady zaczną funkcjonują od niedzieli, 20 sierpnia, od południa.

Węziej na skrzyżowaniu

Zamknięty zostanie fragment północnej jezdni ulicy Wolskiej za ulicą Elekcyjną. Ruch w tym miejscu będzie odbywał się po jezdni południowej – dwoma pasami w każdym kierunku. Kierowcy jadący w stronę Bemowa zmienią jezdnię na skrzyżowaniu, a po około 60 metrach wrócą z powrotem na właściwą nitkę. Zachowana zostanie możliwość skrętu w prawo w Elekcyjną lub w lewo w Ordona. W przeciwnym kierunku – w stronę alei Prymasa Tysiąclecia – Wolskiej dostępne będą dwa pasy ruchu: do jazdy prosto i prosto lub w prawo. Jadący z Bemowa nie będą mogli skręcić w lewo w Elekcyjną. Brak tej relacji będzie można ominąć ulicą Kasprzaka i Ordona.

Z Elekcyjnej i z Ordona będzie można jechać jednym pasem w lewo, a drugim prosto lub w prawo.

Taka organizacja będzie obowiązywała do połowy września.

W weekend autobusy pojadą inaczej

W związku z brakiem możliwości skrętu przez komunikację miejską w prawo z ulicy Kasprzaka w Ordona w weekend, 19-20 sierpnia, linie 105 (w kierunku osiedla Górczewska), 167 (w kierunku Starego Bemowa) oraz 184 (w kierunku metra Młociny) zostaną skierowane na objazd aleją Prymasa Tysiąclecia i ulicą Wolską.

informacje o inwestycji

2,3 km

nowych
torów

1,2 km

zmodernizowanych
torów

6

nowych
peronów

4

zmodernizowane
perony

nowe tory: 2,3 kmtory modernizowane: 1,2 kmnowe perony: 6modernizowane perony: 4szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł nettoczas robót budowlanych: 20 miesięcy ........................................................ .........................

196 mln zł

szacunkowa wartość
zamówienia

20 miesięcy

czas robót
budowlanych